اختصاص شش هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان‌قیمت پنج‌ساله به مناطق سیل‌زده توسط بانک آینده

اختصاص شش هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان‌قیمت پنج‌ساله به مناطق سیل‌زده توسط بانک آینده بانک آینده، 6 (شش)هزار میلیارد ریال اعتبار ویژه برای اعطای تسهیلات در مناطق سیل‌زده، در قالب بسته اعتباری خدمت، تخصیص داد.
بانک آینده، به‌منظور تحقق بخشی از مسئولیت‌های اجتماعی خود و در راستای جبران بخشی از آلام خسارت‌های مادی وارده به سیل‌زدگان در 6 استان لرستان، گلستان، خوزستان، ایلام، فارس و کهگیلویه و بویر احمد، اعطای تسهیلات ارزان‌قیمت با شرایط ویژه در قالب «بسته اعتباری خدمت»، در نظر گرفته است.
این بسته اعتباری خدمت 6 (شش)هزار میلیارد ریالی برای تأمین مالی آسیب‌دیدگان از سیل فروردین‌ماه سال 1398، بابت تعمیر و بازسازی منازل مسکونی یا محل کار و خرید وسایل و ملزومات زندگی اختصاص داده شده  است.
سقف این تسهیلات برای انجام تعمیرات و بازسازی 500 (پانصد) میلیون ریال و برای خرید ملزومات زندگی حداکثر 300 (سیصد) میلیون ریال، با نرخ سود 12 (دوازده) درصد و با 12 ماه دوره تنفس است و بازپرداخت آن در اقساط 48 ماهه و جمعاٌ 5 سال، پیش‌بینی شده است.
سقف این تسهیلات، برای هرکدام از استان‌های لرستان، گلستان و خوزستان، مبلغ 1500 (یک‌هزار و پانصد) میلیارد ریال  و برای سه استان دیگر نیز، هر کدام، مبلغ 500 (پانصد) میلیارد ریال، تعیین گردیده است.
شایان ذکر است؛ پیش از این نیز، مبلغ 5/12 (دوازده و نیم) میلیارد ریال کمک نقدی، به هموطنان سیل‌زده، از سوی بانک آینده، اهدا شده و تسهیلات دریافتی توسط خسارت دیدگان از سیل به مدت دو سال تمدید و جرایم دیرکرد آنها نیز بخشوده شده است.