بانك آينده اولین مدرسه کانتینری کشور را در استان گیلان احداث كرد

بانك آينده اولین مدرسه کانتینری کشور را در استان گیلان احداث كرد


بانك آينده اولین مدرسه کانتینری کشور را که نسل جدید مدارس در مناطق کم برخوردار و صعب‌العبور هستند، در مدت 45 روز در استان گیلان احداث و به بهره‌برداری رساند.


 مدرسه سه کلاسه «امید آینده» كه جزو مدارس نسل جديد كانتيري است در روستای میانده شهرستان تالش احداث شده است؛ اين نسل از مدارس كانتينري از نظر ایستایی، ايمن و امن بوده و با دارا بودن همه استانداردها، دانش آموزان مي توانند با خیال آسوده در آن درس بیاموزند، زندگی کنند و حس خوبی داشته باشند.

بدنه و سازه اصلی مدرسه کانتینر 40 فوت کیوب (طول 12 متر، عرض 2.4 متر، ارتفاع داخلی: 2.68) است و در و پنجره‌های یوپی‌وی‌سی، سرمایش و گرمایش اسپلیت و شوفاژ برقی، آبگرم‌کن برقی، پنج چشمه سرویس بهداشتی به همراه روشویی با کف سرامیک از دیگر امکانات و ویژگی‌های نسل جديد مدارس کانتینری است.

مدارس كانتينري در حداقل زمان ممکن احداث شده و فضایی امن، جذاب، شیک و راحت را براي دانش آموزان مهیا مي كند و عملا در مناطق روستايي، و صعب‌العبور كه ساخت مدارس غیر ممکن است مي توان در مدت کوتاهی حتی در طول سال تحصیلی آن‌ها را نصب و به بهره‌برداری رساند.

«سید احمد قدسی خرسند» معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان گیلان درباره مدارس كانتينري اميد آينده اظهار داشت: در ابتدا که بانک آینده پیشنهاد ساخت این نسل از مدارس را مطرح کرد در میزان کیفیت آن تردید داشتیم، اما با اطلاعاتی که در این زمینه دریافت کردیم به این نتیجه رسیدیم که این مدارس در کنار ایستایی کاملی که دارند، در کوتاه‌ترین زمان ممکن هم به بهره‌برداری می‌رسند.

قدسی با بيان اينكه در روستاها اساسا گزینه‌ای برای اجاره و تحصیل دانش آموزان در آن، در طول مدت بازسازی یا ساخت مدرسه وجود ندارد، خاطر نشان كرد: بانك آينده در ساخت و تجهيز مدرسه كانتينري اميد آينده در روستاي ميانده از بهترین تجهیزات و راحت‌ترین امکانات با بیشترین ایمنی و امنیت استفاده كرده است.

معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان گیلان احداث مدرسه كانتينري اميد آينده را يك تجربه بسيار خوب عنوان كرد، ضمن دعوت از ساير خیرین براي كمك به توسعه مدرسه‌سازي در اين استان، گفت: مهمترین ویژگی مدارس کانتینری مدت زمان راه اندازی آن است، اگر ما در استان گیلان می خواستیم چنین فضایی را بسازیم به یک سال زمان نیاز داشتیم اما بانك آينده این مدرسه را در طول یک ماه و نیم احداث كرد.